ព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ៗ របស់ខេត្តព្រះសីហនុ
ឯកឧត្តម ឆាយ ឆត្រាវុធ ឯកឧត្តម ហេង ស៉ឺ និងលោក សាមុត សុធារិទ្ធ បានអញ្ជើញចុះវាយតម្លៃនៅទីតាំងជាក់ស្តែង របស់បេក្ខភាពជ័យលាភី អង្គភាពផ្តល់សេវាសាធារណៈគំរូ
ព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឆាយ ឆត្រាវុធ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមុខងារ និងជាប្រធានប្រតិភូ ក្នុងការវាយតម្លៃអង្គភាពផ្តល់សេវាសាធារណៈគំរូ ឯកឧត្តម ហេង ស៉ឺ សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងលោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញចុះវាយតម្លៃនៅទីតាំងជាក់ស្តែង របស់បេក្ខភាពជ័យលាភី អង្គភាពផ្តល់សេវាសាធារណៈគំរូ នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន វាលរេញ ស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ។
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញដឹកនាំមន្រ្តីរាជការ មន្ទីរ អង្គភាព អាជ្ញាធរក្រុងកោះរ៉ុង និងប្រជាពលរដ្ឋ ចុះពិនិត្យមើលតំបន់អេកូទេសចរណ៍ទឹកធ្លាក់ព្រែកស្វាយ
ព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញដឹកនាំមន្រ្តីរាជការ មន្ទីរ អង្គភាព អាជ្ញាធរក្រុងកោះរ៉ុង និងប្រជាពលរដ្ឋ ចុះពិនិត្យមើលតំបន់អេកូទេសចរណ៍ទឹកធ្លាក់ព្រែកស្វាយ ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិព្រែកស្វាយ សង្កាត់កោះរ៉ុងក្រុងកោះរ៉ុង ខេត្តព្រះសីហនុ។ ព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញដឹកនាំមន្រ្តី
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីការរៀបចំសណ្តាប់ធ្នាប់ របៀបរៀបរយតាមបណ្តោយផ្លូវសាធារណៈ(ផ្លូវផ្សារដារាសំណាង)
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីការរៀបចំសណ្តាប់ធ្នាប់ របៀបរៀបរយតាមបណ្តោយផ្លូវសាធារណៈ(ផ្លូវផ្សារដារាសំណាង) ចាប់ពីចន្លោះក្បាលដីលេខ ១១១០ ដល់ចន្លោះក្បាលដីលេខ ៥០៤ និងលេខ ៣១២៣ ទៅតាមប្លង់ប្រព័ន្ធសុរិយាដី ស្ថិតនៅភូមិ២ និងភូមិ៣ សង្កាត់លេខ១ ក្រុងព្រះសីហនុ ខេត្តព្រះសីហនុ។
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបញ្ចប់ការសាងសង់ និងប្រគល់ផ្ទះជូនអតិថិជនរបស់បុរី ម៉ារីណា ហ្គាដេន
នៅល្ងាចថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបញ្ចប់ការសាងសង់ និងប្រគល់ផ្ទះជូនអតិថិជនរបស់បុរី ម៉ារីណា ហ្គាដេន របស់ក្រុមហ៊ុន លីស៊ីនឆាយ (ខាមបូឌា) ប្រូភើធីឌីវេឡុបម៉ិន ឯ.ក ស្ថិតនៅភូមិ៥ សង្កាត់លេខ៤ ក្រុងព្រះសីហនុ។
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញដឹកនាំក្នុងកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារស្តីពីការបន្តស្ថាបនាស្ថានីយ៍បណ្តាញខ្សែកាប្លិ៍អុបទិកអាទិភាពនៃគម្រោង FMIS
នារសៀលថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញដឹកនាំក្នុងកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារស្តីពីការបន្តស្ថាបនាស្ថានីយ៍បណ្តាញខ្សែកាប្លិ៍អុបទិកអាទិភាពនៃគម្រោង FMIS របស់ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តព្រះសីហនុ។