ព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ៗ របស់ខេត្តព្រះសីហនុ
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ និងលោកជំទាវបានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីស្រាយបួសខែរ៉ាម៉ាឌន នៃសាសនាឥស្លាមខេត្តព្រះសីហនុ លើកទី៣
នារសៀលថ្ងៃទី១៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ និងលោកជំទាវបានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីស្រាយបួសខែរ៉ាម៉ាឌន នៃសាសនាឥស្លាមខេត្តព្រះសីហនុ លើកទី៣ ស្ថិតនៅភូមិអូរត្រាវ ឃុំអណ្តូងថ្ម ស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ដោយមានការចូលរួមពីឯកឧត្តមអ្នកតំណាងរាស្ត្រខេត្តព្រះសីហនុ លោក លោកស្រី អភិបាលរងខេត្ត អភិបាលស្រុក និងបងប្អូនសាសនិកឥស្លាម
លោកជំទាវ គីម សុភ័ក្រ្ក ម៉ាង ស៊ីណេតអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីលទ្ធផលការងាររបស់សមាគមប្រចាំត្រីមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៥
រសៀលថ្ងៃទី១៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវ គីម សុភ័ក្រ្ក ម៉ាង ស៊ីណេត ប្រធានកិត្តិយសសមាគមនារីកម្ពុជា ដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍សាខាខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីលទ្ធផលការងាររបស់សមាគមប្រចាំត្រីមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៥ និងផ្សព្វផ្សាយលក្ខន្តិកៈរបស់សមាគមនារីកម្ពុជា ដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ របាយការពីខែមករា ដល់ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់ជ្រើសរើសជើងឯកពានរង្វាន់ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ
ព្រឹកថ្ងៃទី១៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់ជ្រើសរើសជើងឯកពានរង្វាន់ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ នៅទីលានបាល់ទាត់សាលាអនុវិទ្យាល័យសម្តេចឳ។