ព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ៗ របស់ខេត្តព្រះសីហនុ
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ឃុន សំបូរ និងលោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក សៀង សេន បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការប្រើប្រាស់ហត្ថពលកម្មបរទេសនៅក្នុងភូមិសាស្រ្តខេត្តព្រះសីហនុ
នារសៀលថ្ងៃទី១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ឃុន សំបូរ អគ្គនាយករង នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ នៃក្រសួងមហាផ្ទៃ និងលោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក សៀង សេន ប្រធាននាយកដ្ឋាន ប្រឆាំងបទល្មើសល្បែងពាណិជ្ជកម្ម នៃអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការប្រើ
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត និងឯកឧត្តម អ៉ឹម សុខធី អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាជាមួយក្រុមហ៊ុនវិនិយោគដែលទទួលបានការលើកទឹកចិត្តតាមរយៈ «កម្មវិធីពិសេសជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ»
នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ និងឯកឧត្តម អ៉ឹម សុខធី ប្រធានលេខាធិការដ្ឋានក្រុមការងារជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាជាមួយក្រុមហ៊ុនវិនិយោគដែលទទួលបានការលើកទឹកចិត្តតាមរយៈ «កម្មវិធីពិសេសជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ» ឆ្នាំ២០២៤-២០២៥ ដោយមានការចូលរួមពីលោកអភិបាលរងខេត្ត អភិបាលក្រុង ស្រុក ប្រធានមន្ទីរ អង្គភាពពាក់ព័ន្ធ និងអ្នកវិនិយោគ សរុបចំនួន១២៩នាក់។
ឯកឧត្តម សី វរិន លោក ឯម ភាព និងលោក សុខ វណ្ណាអញ្ជើញបើកសិក្សាផ្សព្វផ្សាយផែនការសកម្មភាពទីក្រុងឆ្លាតសម្រាប់ខេត្តព្រះសីហនុ (២០២៤-២០២៨)
កាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម សី វរិន អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ លោក ឯម ភាព អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ និងលោក សុខ វណ្ណា ប្រធានកម្មវិធី UN-Habitat ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ជើញបើកសិក្សាផ្សព្វផ្សាយផែនការសកម្មភាពទីក្រុងឆ្លាតសម្រាប់ខេត្តព្រះសីហនុ (២០២៤-២០២៨) និងយន្តការទីក្រុងឆ្លាតអាស៊ាន រយៈពេលពីរថ្ងៃទី១៧-១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសណ្ឋាគារឯករាជ្យ ក្រុងព្រះសីហនុ ត្រូវបានបិទបញ្ជប់ប្រកបដោយបរិយាកាសរីករាយ។
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញដឹកនាំមន្ទីរ អង្គភាពជំនាញ ចុះពិនិត្យនៅបន្ទប់ប្រចាំបញ្ជាតាមដានប្រព័ន្ធកាំម៉េរាសុវត្ថិភាព
នារសៀលថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញដឹកនាំមន្ទីរ អង្គភាពជំនាញ ចុះពិនិត្យនៅបន្ទប់ប្រចាំបញ្ជាតាមដានប្រព័ន្ធកាំម៉េរាសុវត្ថិភាព ដែលបំពាក់នៅតាមបណ្តោយផ្លូវក្នុងខេត្ត នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ត ដើម្បីដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមផ្សេងៗ
លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាស្ដីពីការរៀបចំសណ្ដាប់ធ្នាប់ឆ្នេរ របៀបរៀបរយនៅចំណតរថយន្ដ និងផ្នែកខាងក្រៅអាហារដ្ឋាននៅឆ្នេរអូរឈើទាល
នារសៀលថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាស្ដីពីការរៀបចំសណ្ដាប់ធ្នាប់ឆ្នេរ របៀបរៀបរយនៅចំណតរថយន្ដ និងផ្នែកខាងក្រៅអាហារដ្ឋាននៅឆ្នេរអូរឈើទាល