ព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ៗ របស់ខេត្តព្រះសីហនុ
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាព និងចុះពិនិត្យទីតាំងគម្រោងសាងសង់ស្ថានីយបូមទឹកកខ្វក់ ចំនួន ០២ទីតាំង
នៅរសៀលថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាព និងចុះពិនិត្យទីតាំងគម្រោងសាងសង់ស្ថានីយបូមទឹកកខ្វក់ ចំនួន ០២ទីតាំង និងប្រព័ន្ធទុយោទឹកកខ្វក់ ស្ថិតនៅសង្កាត់លេខ១ ក្រុងព្រះសីហនុ ខេត្តព្រះសីហនុ។
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពី ការបន្តការផ្តល់ «អត្ថប្រយោជន៍ពិសេស» ក្រោមវិសាលភាពនៃ «កម្មវិធីពិសេសជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ ឆ្នាំ២០២៤» រហូតដល់ដំណាច់ឆ្នាំ ២០២៥
ឯកឧត្តម ម៉ាង សុីណេត ប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញដឹកនាំសមាជិក សមាជិកាគណៈកម្មាធិការសាខា មន្រ្តីសាខា និងអ្នកស្ម័គ្រចិត្តសាខា អញ្ជើញសួរសុខទុក្ខលោកស្រី ចាប វណ្ណា
នៅព្រឹកថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ម៉ាង សុីណេត ប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញដឹកនាំសមាជិក សមាជិកាគណៈកម្មាធិការសាខា មន្រ្តីសាខា និងអ្នកស្ម័គ្រចិត្តសាខា អញ្ជើញសួរសុខទុក្ខលោកស្រី ចាប វណ្ណា ជាអ្នកស្ម័គ្រចិត្តសាខាកាកបាទក្រហម ដែលលោកស្រីមានជំងឺលើសឈាម និងទឹកនោមផ្អែម (កាត់ជើងម្ខាង) មានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិ១ សង្កាត់លេខ៤ ក្រុង ខេត្តព្រះសីហនុ។
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយក្រុមការងារសម្អាតឆ្នេរសមុទ្រដែលបានចូលរួមសម្អាតប្រេងអណ្តែតលើទឹកសមុទ្រនៅឆ្នេរព្រែកត្រែង
ព្រឹកថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយក្រុមការងារសម្អាតឆ្នេរសមុទ្រដែលបានចូលរួមសម្អាតប្រេងអណ្តែតលើទឹកសមុទ្រនៅឆ្នេរព្រែកត្រែង ដោយមានការចូលរួមពីលោកអភិបាលរងខេត្ត លោកអភិបាលក្រុងព្រះសីហនុ អភិបាលរងស្រុកស្ទឹងហាវ មន្ត្រីរាជការជុំវិញខេត្ត កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ សប្បុរសជន និងក្រុមការងារសម្អាតឆ្នេរសមុទ្រព្រែកត្រែង។
លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្ត បានអញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំសាលា និងបុគ្គលិកជាតិ-អន្តជាតិ ព្រមទាំងសិស្សានុសិស្សនៃសាលាប៉ាម៉ាអន្តរជាតិ
នារសៀលថ្ងៃទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្ត បានអញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំសាលា និងបុគ្គលិកជាតិ-អន្តជាតិ ព្រមទាំងសិស្សានុសិស្សនៃសាលាប៉ាម៉ាអន្តរជាតិ និងបានពាំនាំមកនូវការជោគជ័យកម្រិតជាតិ-អន្តរជាតិលើការអប់រំ នៃសាលាប៉ាម៉ាអន្តរជាតិ។