ព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ បានចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយដល់សាលាចំនួន ៤ ក្នុងក្រុងកំពង់សោម ដេីម្បីលេីកទឹកចិត្តដល់សិស្សានុសិស្សឱ្យខិតខំរៀនសូត្រ និងផ្សព្វផ្សាយវិធានការចំបាច់នានាចំពោះក្មេងទំនេីង។ សាលាទាំង៤ខាងលេី គឺមានវិទ្យាល័យហ៊ុនសែន ស្មាច់ដែង អនុវិទ្យាល័យអូរចំណារ វិទ្យាល័យតេជោ ហ៊ុន សែន បឹងតាព្រហ្ម និងអនុវិទ្យាល័យអូរជ្រៅ។
ពីធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងអភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលក្រុងព្រះសីហនុ និងនាយករដ្ឋបាលសាលាក្រុងព្រះសីហនុ ក្រោមអធិបតីភាព លោក ឡុង ឌីម៉ង់ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ
ព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ពីធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងអភិបាលរង នៃគណៈអភិបាលក្រុងព្រះសីហនុ និងនាយករដ្ឋបាលសាលាក្រុងព្រះសីហនុ ក្រោមអធិបតីភាព លោក ឡុង ឌីម៉ង់ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ ដោយមានការចូលរួមពីប្រធានក្រុមប្រឹក្សាក្រុង លោកអិបាលក្រុង ក្រុមប្រឹក្សាសង្កាត់ តំណាងមន្ទីរ អង្គភាព និងចៅសង្កាត់។
សូមអានបន្ត....សូមកោតសរសើរនូវសកម្មភាពរបស់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ដែលបានជួយថែទាំ និងស្រោចទឹកដើមឈើនៅទីតាំងសាធារណៈ ដែលស្ថិតនៅមុខផ្ទះរបស់ពួកគាត់
សូមកោតសរសើរនូវសកម្មភាពរបស់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ដែលបានជួយថែទាំ និងស្រោចទឹកដើមឈើនៅទីតាំងសាធារណៈ ដែលស្ថិតនៅមុខផ្ទះរបស់ពួកគាត់។ សូមលើកទឹកចិត្ត ជួយបន្តសកម្មភាពដ៏ល្អនេះដើម្បីបរិស្ថាន និងសោភ័ណភាព ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុរបស់យើង។
សូមអានបន្ត....សកម្មភាពក្រុមការងាររដ្ឋបាលក្រុងព្រះសីហនុ និងក្រុមហ៊ុន KSWM បានចូលរួមសម្អាតផ្លូវសាធារណៈក្នុងខេត្តព្រះសីហនុរបស់យើង។ សូមបងប្អូន ចូលរួមសម្អាតបរិស្ថានទាំងអស់គ្នា ដើម្បីបរិស្ថានស្អាត អនាម័យល្អ ទេសចររីករាយ។
សកម្មភាពក្រុមការងាររដ្ឋបាលក្រុងព្រះសីហនុ និងក្រុមហ៊ុន KSWM បានចូលរួមសម្អាតផ្លូវសាធារណៈក្នុងខេត្តព្រះសីហនុរបស់យើង។ សូមបងប្អូន ចូលរួមសម្អាតបរិស្ថានទាំងអស់គ្នា ដើម្បីបរិស្ថានស្អាត អនាម័យល្អ ទេសចររីករាយ។
សូមអានបន្ត....ជំនួបរវាងអ្នកវិនិយោគទុនចិន និងថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តទាំង៤ ដើម្បីភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង ក៏ដូចជាសិក្សាស្វែងយល់ពីសក្តានុពល និងឱកាសវិនិយោគ នៃខេត្តតំបន់ឆ្នេរ របស់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
ជំនួបរវាងអ្នកវិនិយោគទុនចិន និងថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តទាំង៤ ដើម្បីភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង ក៏ដូចជាសិក្សាស្វែងយល់ពីសក្តានុពល និងឱកាសវិនិយោគ នៃខេត្តតំបន់ឆ្នេរ របស់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា