ព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ៗ របស់ខេត្តព្រះសីហនុ
រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ សហការនិងក្រុមហ៊ុនជីបម៉ុងរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ ដង្ហែរក្បួនរថយន្តទំនើប មកកាន់ខេត្តព្រះសីហនុ
នារសៀលថ្ងៃទី២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ លោកឡុង ឌីម៉ង់ អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានតំណាងរដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យាការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ដង្ហែរក្បួនរថយន្តទំនើប មកកាន់ខេត្តព្រះសីហនុ (Rev Up Cambodia 2025)។លោក អភិបាលរងបានឱ្យដឹងថា ព្រឹត្តិការណ៍នេះ នឹងរៀបចំឡើងនៅថ្ងៃទី០២ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ហើយនឹងបើកឱ្យបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ដែលស្នេហាវិស័យឡានទំនើបចូលរួមទស្សនា
រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ សហការជាមួយ លេខាធិការដ្ឋានក្រុមការងារជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយ “កម្មវិធីពិសេសជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុឆ្នាំ ២០២៤”
នាព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ រដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ និងលេខាធិការដ្ឋានក្រុមការងារជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ បានសហការរៀបចំកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយ «កម្មវិធីពិសេសជំរុញការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុឆ្នាំ ២០២៤» សម្រាប់សហគ្រាសក្នុងវិស័យទេសចរណ៍ នៅសណ្ឋាគារ ស៊ីប្រីសខេត្តព្រះសីហនុ។
លោក ឡុង ឌីម៉ង់ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុអញ្ជើញធ្វើបទបង្ហាញ អំពី “ឱកាសនៃការវិនិយោគនៅខេត្តព្រះសីហនុ”
នាព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ លោកឡុង ឌីម៉ង់ អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានតំណាងរដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ អញ្ជើញធ្វើបទបង្ហាញ អំពី”ឱកាសនៃការវិនិយោគនៅខេត្តព្រះសីហនុ” ក្នុងសិក្ខាសាលាអនឡាញមួយដែល បានរៀបចំឡើងក្រោមកិច្ចសហការរវាងការិយាល័យកុងស៊ុលកម្ពុជាប្រចាំរដ្ឋកាលីហ្វ័រញ៉ា និងសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជាប្រចាំរដ្ឋកាលីហ្វ័រញ៉ា នៃសហរដ្ឋអាមេរិកក្នុងគោលបំណង បង្កើនការផ្សព្វផ្សាយ និងធ្វើពិពិធកម្មទីផ្សារផលិតផលដែលមានសក្តានុពលនាំចេញរបស់កម្ពុជា និងបង្ហាញពីសក្តានុពលរបស់កម្ពុជាទៅកាន់វិនិយោគិន។
ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំការចាប់ផ្តើមយុទ្ធនាការគាំទ្រសាលារៀនគោលដៅ គ.វ.អ ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ
ព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំការចាប់ផ្តើមយុទ្ធនាការគាំទ្រសាលារៀនគោលដៅ គ.វ.អ ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម ពេជ សោភ័ន ទេសរដ្ឋមន្ត្រីទទួលបន្ទុកបេសកកម្មពិសេស និងជាប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន គ.វ.អ។
លោក មីន កុម្ភៈ អភិបាលរងខេត្ត លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្ត បានចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយដល់សាលាចំនួន ៣ ក្នុងស្រុកព្រៃនប់ ដេីម្បីលេីកទឹកចិត្តដល់សិស្សានុសិស្សឱ្យខិតខំរៀនសូត្រ
នារសៀលថ្ងៃទី២០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ លោក មីន កុម្ភៈ អភិបាលរងខេត្ត លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្ត បានចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយដល់សាលាចំនួន ៣ ក្នុងស្រុកព្រៃនប់ ដេីម្បីលេីកទឹកចិត្តដល់សិស្សានុសិស្សឱ្យខិតខំរៀនសូត្រ និងផ្សព្វផ្សាយវិធានការចំបាច់នានាចំពោះក្មេងទំនេីង ។ សាលាទាំង៣ ខាងលើរួមមាន៖ វិទ្យាល័យ ហ៊ុនសែនព្រៃនប់ អនុវិទ្យាល័យ សំរុង និងវិទ្យាល័យ ហ៊ុនសែនវាលរេញ។