នាព្រឹកថ្ងៃទី៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំលើកចុងក្រោយស្ដីពី៖ ទី១ ការពិនិត្យឡើងវិញនូវកិច្ចការងាររៀបចំកន្លងមក ទី២ ផ្ដល់សំណួរ ចម្លើយ សម្រាប់អ្នកចូលរួម និងក្រុមអ្នកវាយតម្លៃ ទី៣ ចុះពិនិត្យទីតាំងជាក់ស្ដែងធ្វើលំហាត់ នៅអាកាសយានដ្ឋានអន្ដរជាតិខេត្តព្រះសីហនុ។
គណៈប្រតិភូសហភាពអ៊ឺរ៉ុប (EU) បានអញ្ជើញមកស្វែងយល់ពីលទ្ធភាព និងឱកាសក្នុងការវិនិយោគក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ
នាព្រឹកថ្ងៃទី០៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត លោក ឡុង ឌីម៉ង់ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញជាតំណាងឯកឧត្តមអភិបាល ទទួលជួបសំដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយគណៈប្រតិភូសហភាពអឺរ៉ុប ដែលមានសមាសភាពសរុបប្រមាណ ១២ រូប មកពី១០ប្រទេស ដឹកនាំដោយលោក Andreas BERG អនុប្រធានបេសកម្មការទូត និងជាប្រធានផ្នែកព័ត៌មាន និងកិច្ចការនយោបាយ នៃប្រតិភូសហភាពអ៊ឺរ៉ុប ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
សូមអានបន្ត....មន្ទីរកិច្ចការនារីខេត្ត សហការជាមួយរដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរខួបលើកទី១១៤ នៃទិវាអន្តរជាតិ ៨មីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមប្រធានបទ «សិទ្ធិសមភាព និងភាពអង់អាចចំពោះស្រ្តី និងក្មេងស្រីគ្រប់រូប»
ព្រឹកថ្ងៃទី៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ មន្ទីរកិច្ចការនារីខេត្ត សហការជាមួយរដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរខួបលើកទី១១៤ នៃទិវាអន្តរជាតិ ៨មីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមប្រធានបទ «សិទ្ធិសមភាព និងភាពអង់អាចចំពោះស្រ្តី និងក្មេងស្រីគ្រប់រូប» ក្រោមអធិបតី ឯកឧត្តម វង្ស ផាណាត ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងលោកជំទាវ ដោយមានការចូលរួមពីអគ្គកុងស៊ុលវៀតណាមប្រចាំខេត្តព្រះសីហនុ លោកជំទាវសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត លោក លោកស្រីអភិបាលរងខេត្ត អភិបាលរងក្រុង ស្រុក និងមន្ទីរ អង្គភាពជុំវិញខេត្ត។
សូមអានបន្ត....អបអរសាទរ «សាលាមត្តេយ្យសិក្សាធនធាន ក្រុងព្រះសីហនុ ខេត្តព្រះសីហនុ» បានជ័យលាភីអង្គភាពផ្តល់សេវាសាធារណៈគំរូ ចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ ឆ្នាំ២០២៤
លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុបានចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងពិភាក្សាការងារលើករណីក្រុមសមាគមដឹកជញ្ជូនដោយតាក់ស៉ី នឹងរ៉ឺមកកង់បីក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ
នារសៀលថ្ងៃទី០៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោក សាមុត សុធារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្តព្រះសីហនុបានចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងពិភាក្សាការងារលើករណីក្រុមសមាគមដឹកជញ្ជូនដោយតាក់ស៉ី នឹងរ៉ឺមកកង់បីក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ។