Home / ព័ត៌មានទូទៅ / មន្រ្តីការិយាល័យឧទ្យានជាតិសមុទ្រកោះរ៉ុង នៃមន្ទីរបរិស្ថានខេត្តព្រះសីហនុ ដែលបានចុះធ្វើយុទ្ធនាការកាត់បន្ថយការប្រើប្រាស់ប្លាស្ទិក ក្រោមប្រធានបទ «ថ្ងៃនេះ ខ្ញុំមិនប្រើថង់ប្លាស្ទិកទេ» និង «កម្ពុជាស្អាត ខ្មែរធ្វើបាន»
មន្រ្តីការិយាល័យឧទ្យានជាតិសមុទ្រកោះរ៉ុង នៃមន្ទីរបរិស្ថានខេត្តព្រះសីហនុ ដែលបានចុះធ្វើយុទ្ធនាការកាត់បន្ថយការប្រើប្រាស់ប្លាស្ទិក ក្រោមប្រធានបទ «ថ្ងៃនេះ ខ្ញុំមិនប្រើថង់ប្លាស្ទិកទេ» និង «កម្ពុជាស្អាត ខ្មែរធ្វើបាន»
មន្រ្តីការិយាល័យឧទ្យានជាតិសមុទ្រកោះរ៉ុង នៃមន្ទីរបរិស្ថានខេត្តព្រះសីហនុ ដែលបានចុះធ្វើយុទ្ធនាការកាត់បន្ថយការប្រើប្រាស់ប្លាស្ទិក ក្រោមប្រធានបទ «ថ្ងៃនេះ ខ្ញុំមិនប្រើថង់ប្លាស្ទិកទេ» និង «កម្ពុជាស្អាត ខ្មែរធ្វើបាន» នៅសាលាចំនួន ២គឺ៖
១-សាលាបឋមសិក្សា កោះតូច មានការចូលរួមពីលោកគ្រូ អ្នកគ្រូចូលរួមចំនួន០៣ នាក់ ស្រី០១នាក់ និងសិស្សានុសិស្សចូលរួមចំនួន ៦០នាក់ ស្រី១៩នាក់ ។២-អនុវិទ្យាល័យ កោះតូច មានការចូលរួមពី អ្នកគ្រូចំនួន ០១នាក់ និងសិស្សានុសិស្សចូលរួមចំនួន ២០នាក់ ស្រី១១នាក់ ។
ស្ថិតនៅភូមិកោះតូច សង្កាត់កោះរ៉ុងសន្លឹម ក្រុងកោះរ៉ុង ខេត្តព្រះសីហនុ។